fbpx

Ehitus

ARHITEKTUURILINE KONTSEPTSIOON

Pilve Kodud kortermajade arhitektuurse kuvandi loojateks on AB Korrus.

Kokku rajatakse 12 kolmekorruselist kortermaja. Hoonete liigendatud fassaadid moodustatakse valgetest ja soojema alatooniga pruunidest betoonelementidest.

Korterid on hoolikalt läbi mõeldud planeeringutega, luues võimalikult nutikat ruumikasutust. Korterid on suurte akendega ning valgusküllase. Korteritele lisavad avarust terrassid esimese korruse korteritel, kõigil teise ja kolmanda korruse korteritel rõdud.

Hoone energiaklass on A (ETA ehk arvutuslikul standardkasutusel põhinev energiamärgis)

Hoone on varustatud liftiga.

MAASTIKUARHITEKTUURILINE KONTSEPTSIOON

Korterelamute kompleksi väliruumi kujundamisel on arvestatud, et elanikel peab olema võimalus mugavalt oma kodu ümbrust kasutada lähirekreatsiooniks, puhkamiseks, mängimiseks, looduses viibimiseks. Iga korterelamu juurest pääseb nn ringrajale, mis moodustab kogu kvartalis katkematu trajektoori, läbides erinevad huvipakkuvaid punkte – mänguplatsid, palliväljakud, liumägi, pinkidega puhketaskud. Ringrada on turvaliselt sõidukiliiklusest eraldatud kõrg- ja madalhaljastusega.

Parklatest eraldatuse loovad muhedad murukünkad, mis varjavad vaadet autodele ja samas loovad vahva fantaasiamaastiku mänguväljakutele alternatiiviks.

EHITUSKONSTRUKTSIOONID

Hoone kandekonstruktsioonid on projekteeritud suurte kogemustega Constructo OÜ poolt.  

Hoone rajatakse raudbetoonist lintvundamendile.

Hoone kandevkonstruktsioon on loodud raudbetoon seinapaneelidest ja õõnespaneelidest

Välisseinad on 3- kihilistest soojustatud välisseinaelementidest ((raudbetoon sandwich-paneel)

Hoone katus on soojustatud EPS soojustaplaatidega ja kaetud rullkattematerjaliga.

Korterite vaheline ja trepikoja vaheline helipidavus on tagatud massiivsete raudbetoon seinapaneelidega.

Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad.

AKNAD JA UKSED

Kortermajadel on 3-kordsed plastraamides selektiivklaasiga aknad. Korterite välisuksed on puidust. Siseuksed on massiivliimpuitraamiga värvitud uksed.

VENTILATSIOON

Korterite tervisliku siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele. Süsteem vajab töötamiseks mootoriga kubu, mille tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik ise.

SISEKLIIMA

Pilve Kodud kortermajades on energiatõhus maaküttel töötav küttesüsteem. Korterites on mugav vesipõrandaküte, mis on ruumipõhiselt reguleeritav.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON

Hooned on ühendatud Kiili valla vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel, näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

 

ELEKTRI- JA NÕRKVOOLUSÜSTEEMID

Korterite elektriarvestid on kaugloetavd ning need paigaldatakse hoone esimesel korrusel asuvasse kilbiruumi. Korteri elektrikilp asub süvistatuna garderoobi seinas. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad, lülitid ja andmeside pesad.

PARKLA JA PANIPAIGAD

Kõigi korterite juurde kuuluvad panipaigad – need asuvad esimesel korrusel. Korterelamu elanikele mõeldud parkimiskohad asuvad omal kinnistul asfaldikattega parkimisplatsil. Parkimisplats on varustatud tõkkepuuga.

Ehitustööde peatöövõtja on Riser Ehitus OÜ.